Konu geçmişi
Orhan Çerkez
3 farklı günde 3 ayrı gündem dönemi kaydedildi. Her tarihin ölçümleri ve mevcut analizleri aşağıda bir arada gösteriliyor.
Güncel değerlendirme
Bu başlık neden gündem oldu?
Orhan Çerkez, Çekmeköy Belediye Başkanı sıfatıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Vahdettin Köşkü'nde kabul edildi. Ayrıca yerel basında Çerkez'in AKP saflarına geçmesi sonrası Çekmeköy halkından tepki geldiği yönünde haberler paylaşıldı.
Olağan seyir
Mevcut zaman serisi kademeli ve açıklanabilir bir gündem hareketine daha yakın görünüyor. Bu sonuç hesap veya gönderi düzeyinde bot tespiti değil, ücretsiz kaynaklardan üretilen konu düzeyinde bir anomali göstergesidir.
Ölçülen sinyaller
- Sıralama hareketi kademeli ilerliyor; keskin bir sıçrama görülmedi.
- Son 72 saatte en az 12 farklı haber kaynağı konuya ilişkin bağlam sağlıyor.
Bu gösterge hesap veya gönderi düzeyinde bot tespiti değildir. Ücretsiz gündem sırası, paylaşım göstergesi ve haber bağlamından hesaplanır.
Zaman içindeki hareket
Gündem sırası grafiği
Sıra değişimi
Daha küçük sıra daha iyiSıra değişimi
Daha küçük sıra daha iyiSıra değişimi
Daha küçük sıra daha iyiGrafik kayıtlı sıra ölçümlerini gösterir; veri bulunmayan aralıklar tahmin edilmez.
Güncel bağlam kaynakları
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da ilçe belediye başkan ve başkanvekillerini kabul etti
Haber kaynağıAKP'ye geçen Orhan Çerkez'e Çekmeköy halkından büyük tepki: 'Hain Orhan' sloganları yükseldi
Haber kaynağıBaşkan Erdoğan, Orhan Çerkez’i Vahdettin Köşkü’nde kabul etti
Haber kaynağıCumhurbaşkanı Erdoğan, Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez’i kabul etti
Haber kaynağıErdoğan, Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez'i kabul etti
Haber kaynağıBaşkan Recep Tayyip Erdoğan Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez'i kabul etti
Haber kaynağıCumhurbaşkanı Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez'i kabul etti.
Haber kaynağıErdoğan, Orhan Çerkez’i Vahdettin Köşkü’nde kabul etti
Haber kaynağıTarih bazlı kayıtlar
Gündem geçmişi
Her kart, başlığın o günkü gündem dönemlerini, ölçümlerini ve kaydedilmiş analizlerini gösterir.
2 Ekim 2026, Cuma
18:45–21:15 arasında izlendi
Orhan Çerkez, Çekmeköy Belediye Başkanı sıfatıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Vahdettin Köşkü'nde kabul edildi. Ayrıca yerel basında Çerkez'in AKP saflarına geçmesi sonrası Çekmeköy halkından tepki geldiği yönünde haberler paylaşıldı.
Mevcut zaman serisi kademeli ve açıklanabilir bir gündem hareketine daha yakın görünüyor. Bu sonuç hesap veya gönderi düzeyinde bot tespiti değil, ücretsiz kaynaklardan üretilen konu düzeyinde bir anomali göstergesidir.Ölçüm geçmişi (11)
2 Ağustos 2026, Pazar
01:00–09:30 arasında izlendi
İstanbul'da Tuzla, Çekmeköy ve Şile belediyeleri, cumhurbaşkanı Erdoğan'ın rozetlerini takarak AKP'ye katıldı. Bu gelişme, yerel seçimlerin yaklaşması ve siyasi partilerin oy kaybetme endişesiyle ilgilidir. Gündem, haber ajansları ve yerel gazetelerin haberlerine dayanıyor.
Tweet verisi mevcut olmadığı için bot tespiti belirsizdir.Bu tarihteki diğer analizler (2)
Tuzla, Çekmeköy ve Şile belediyeleri AKP'ye geçti. Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez'in AKP'ye geçtiği iddia ediliyor. Bu durum, İstanbul'daki siyasi gelişmeleri etkileyen bir olay olarak gündemde yer alıyor.
Orhan Çerkez, Çekmeköy Belediye Başkanı olarak görev yapmaktadır. Gündem, haberlerde yer alan İstanbul'da CHP'li 3 belediye başkanı AK Parti'ye geçecek iddiası ile oluştu. İddiaların doğruluğu ve Orhan Çerkez'in AK Parti'ye geçip geçmeyeceği bilinmemektedir.
Ölçüm geçmişi (35)
1 Ağustos 2026, Cumartesi
15:30–22:15 arasında izlendi
Tuzla, Çekmeköy ve Şile belediyeleri resmen AKP'ye geçti. Üç belediye başkanı, Eren Ali Bingöl, Orhan Çerkez ve Sacit Terzi, partilerine bağlılıklarını ilan etti. Bu gelişme, İstanbul'daki yerel seçimlerin önünü açan önemli bir adım olarak görülmektedir.
Tweet verisi mevcut değil, ancak bot tespiti 'Belirsiz' olarak işaretlendi.Bu tarihteki diğer analizler (2)
İstanbul'da Tuzla, Çekmeköy ve Şile belediyeleri AK Parti'ye geçiyor. Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez de AK Parti'ye katıldığı iddia ediliyor.
Orhan Çerkez, İstanbul'da Çekmeköy Belediye Başkanı olarak görev yapan bir isim. Gündemde olan haberler, Çerkez'in AKP'ye geçeceği iddiasını içeriyor. Bu iddiaların arkasında ise, İstanbul'da Tuzla, Çekmeköy ve Şile belediyelerinin AKP'ye geçtiği iddia ediliyor.