Konu geçmişi
IAC 2026
2 farklı günde 2 ayrı gündem dönemi kaydedildi. Her tarihin ölçümleri ve mevcut analizleri aşağıda bir arada gösteriliyor.
Güncel değerlendirme
Bu başlık neden gündem oldu?
77. Uluslararası Uzay Kongresi (IAC 2026) Antalya'da başlamıştır. TÜBİTAE, AA, TRT ve İHA gibi kaynaklar, etkinlikte Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır ve ROKETSAN Genel Müdürü Bayraktar ile iki ülkenin uzay işbirliğini genişletme adımlarının ele alındığını belirtmektedir. Gündem, kong
Olağan seyir
Mevcut zaman serisi kademeli ve açıklanabilir bir gündem hareketine daha yakın görünüyor. Bu sonuç hesap veya gönderi düzeyinde bot tespiti değil, ücretsiz kaynaklardan üretilen konu düzeyinde bir anomali göstergesidir.
Ölçülen sinyaller
- Sıralama hareketi kademeli ilerliyor; keskin bir sıçrama görülmedi.
- Son 72 saatte en az 11 farklı haber kaynağı konuya ilişkin bağlam sağlıyor.
- Konu birkaç saate yayılan dengeli bir seyir gösteriyor.
Bu gösterge hesap veya gönderi düzeyinde bot tespiti değildir. Ücretsiz gündem sırası, paylaşım göstergesi ve haber bağlamından hesaplanır.
Zaman içindeki hareket
Gündem sırası grafiği
Sıra değişimi
Daha küçük sıra daha iyiSıra değişimi
Daha küçük sıra daha iyiSıra değişimi
Daha küçük sıra daha iyiGrafik kayıtlı sıra ölçümlerini gösterir; veri bulunmayan aralıklar tahmin edilmez.
Güncel bağlam kaynakları
OMÜ ’IAC 2026’da İhlas Haber Ajansı
Haber kaynağıJaponya, Türkiye ile uzaydaki işbirliğini IAC 2026'da genişletmeye odaklandı
Haber kaynağıAntalya'daki IAC 2026'da Kacır ve Bayraktar uzay panelinde konuşacak
Haber kaynağıAntalya'daki IAC 2026'da NASA 2028'de Ay'a insan indirmeyi hedefledi
Haber kaynağıSanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, IAC 2026'nın açılışında konuştu:
Haber kaynağı77. Uluslararası Uzay Kongresi Antalya'da başladı
Haber kaynağıJaponya, Türkiye ile uzaydaki işbirliğini IAC 2026'da genişletmeye odaklandı
Haber kaynağıIAC 2026
Haber kaynağıTarih bazlı kayıtlar
Gündem geçmişi
Her kart, başlığın o günkü gündem dönemlerini, ölçümlerini ve kaydedilmiş analizlerini gösterir.
6 Ekim 2026, Salı
05:45–10:00 arasında izlendi
77. Uluslararası Uzay Kongresi (IAC 2026) Antalya'da başlamıştır. TÜBİTAE, AA, TRT ve İHA gibi kaynaklar, etkinlikte Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır ve ROKETSAN Genel Müdürü Bayraktar ile iki ülkenin uzay işbirliğini genişletme adımlarının ele alındığını belirtmektedir. Gündem, kong
Mevcut zaman serisi kademeli ve açıklanabilir bir gündem hareketine daha yakın görünüyor. Bu sonuç hesap veya gönderi düzeyinde bot tespiti değil, ücretsiz kaynaklardan üretilen konu düzeyinde bir anomali göstergesidir.Ölçüm geçmişi (18)
5 Ekim 2026, Pazartesi
16:30–23:30 arasında izlendi
IAC 2026, Antalya'da düzenlenen uluslararası bir uzay kongresi olarak medya gündeminde yer tutmaktadır. Başlıklarda NASA'nın 2028 yılındaki Ay insan görevi hedefi, Japonya ile Türkiye arasındaki işbirliği odakları ve ASELSAN başta olmak üzere Türk kurumların etkinlikteki temsil çalış
Mevcut zaman serisi kademeli ve açıklanabilir bir gündem hareketine daha yakın görünüyor. Bu sonuç hesap veya gönderi düzeyinde bot tespiti değil, ücretsiz kaynaklardan üretilen konu düzeyinde bir anomali göstergesidir.